امروزدوشنبه, 30 بهمن 1396 17:03
آمار سایت
امروز
دیروز
این هفته
هفته گذشته
این ماه
ماه گذشته
بازدید کل
1247
1100
4043
2323308
30904
53125
28898421

پیامبر اعظم(ص) برای همه انسان‌ها تا پایان جهان، رحمت است

حجت‌الاسلام فلاح در مراسم جشن هفته وحدت و تجلیل از برترین‌های بیست و یکمین جشنواره قرآن و عترت، گفت: پیامبر اعظم(ص) برای همه انسان‌ها تا پایان جهان، رحمت است.
به گزارش وب‌دا، حجت‌الاسلام محمد فلاح استاد حوزه و دانشگاه، در این مراسم که با حضور معاون آموزشی، معاون تحقیقات و فناوری، مدیر فرهنگی، مدیر اجرایی دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی گناباد در سالن همایش‌های کوثر پردیس دانشگاه برگزار شد، گفت: پیامبر اعظم(ص) برای همه انسان‌ها درهمه اعصار و تمامی مکان‌ها تا پایان جهان رحمت است؛ نه تنها برای پیروان و دوستان، بلکه همه اهل عالم، گویا خوب و بد و دوست و دشمن باید این مهربانی و رحمت را از پیامبر احساس کنند .
وی افزود: دنیای امروز که فساد و تباهی و ظلم و بیدادگری از در و دیوار آن می بارد و آتش جنگ ها از هر سو شعله‌ور است و چنگال زورمندان، حلقوم مستضعفان را می فشارد، در این زمان مفهوم رحمت للعالمین از هر وقت دیگر آشکار تر است؛ چه رحمتی از این بالاتر که برنامه و آئینی آورده است که همه این ظلم‌ها و بدبختی‌ها و سیه‌روزی‌ها را پایانی است و تداوم این رحمت، سرانجامش حکومت صالحان است.
حجت‌الاسلام فلاح ضمن گرامیداشت روز وحدت حوزه و دانشگاه اظهار کرد: دشمنان ایران اسلامی از هر شکاف و اختلافی برای نفوذ و ضربه زدن به کشور استفاده می کنند و قطعا یک بخشی که ما به شدت در آن آسیب‌پذیر هستیم، علوم زیستی و طبیعی است.
وی عنوان کرد: اگرچه پیشرفت‌های خوبی در زمینه علوم مختلف داشته‌ایم اما چون پایه‌های آن علوم، تفکرات غربی است، ارتباط بین حوزه و دانشگاه برای تامین نیازهای اعتقادی و کلامی ضروری است.
حجت‌الاسلام فلاح با بیان این که برخی از حوزویان در علوم دینی و مذهبی با تکنولوژی‌های جدید دنیا بیگانه هستند، تاکید کرد: بیگانگی نسبت به علوم جدید دنیا سبب عدم ارتباط بین دو طیف حوزه و دانشگاه می‌شود و این عدم ارتباط سبب می شود کسی که در آن علوم پیدا کرده، احساس امنیت و رفاقت برای شنیدن پاسخ های خود از شخصیت روحانی نداشته باشد.