امروزدوشنبه, 04 تیر 1397 14:41

برگزاری کارگاه خدمات نوین سلامت میانسالان

کارگاه خدمات نوین سلامت میانسالان ویژه پزشکان مراکز و پایگاه‌های سلامت جامعه معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی گناباد برگزار شد .به گزارش وب‌دا، نرگس سمائی کارشناس سلامت میانسالان معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: این کارگاه آموزشی در راستای اجرای طرح تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت و ادغام برنامه ملی پیشگیری از بیماری‌های غیرواگیر (خدمات نوین سلامت) در نظام شبکه برگزار شد.
وی افزود: این کارگاه آموزشی به همت گروه سلامت خانواده و جمعیت و مبارزه با بیماری‌ها معاونت بهداشت با حضور پزشکان در سالن زکریا برگزار شد.
دکتر علی عالمی معاون بهداشت دانشگاه در این کارگاه با بیان اینکه در طی چند دهه اخیر علیرغم پیشرفت‌های بسیار در امور تشخیصی و درمانی، بیماری‌های غیرواگیر در کل جهان توسعه روزافزونی داشته است، اظهار کرد: افزایش شیوع بیماری‌های غیرواگیر و ماهیت مزمن، پیش‌رونده و ناتوان کننده آنها باعث بوجود آمدن مشکلات عدیده‌ای می‌شوند و متاسفانه نیروی مولد جوامع را به طور مستقیم در معرض خطر مرگ و میر، معلولیت و ناتوانی‌ها قرار می‌دهند.
وی تصریح کرد: چهار بیماری دیابت، فشار خون بالا، سرطان و بیماری‌های مزمن تنفسی به همراه چهار عامل خطر کم تحرکی، تغذیه ناسالم، مصرف الکل و دخانیات مهمترین علت مرگ و میر ناشی از بیماری‌های غیرواگیر است که احتمال مرگ ناشی از این بیماری‌ها را افزایش می‌دهند.