امروزجمعه, 04 خرداد 1397 13:39

100 درصد جمعیت گناباد و بجستان از پرونده سلامت برخوردار شدند

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: 100 درصد جمعیت زیرپوشش شهرستان‌های گناباد و بجستان از پرونده الکترونیک سلامت برخوردار شده‌اند.

به گزارش وب‌دا، دکتر علی عالمی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایرنا افزود: برای بیش از 121 هزار نفر از مردم این 2 شهرستان پرونده سلامت تشکیل شده و دانشگاه علوم پزشکی گناباد در بررسی‌های امسال وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در میان 57 دانشگاه علوم پزشکی کشور رتبه سوم سامانه یکپارچه بهداشت (سیب) را کسب کرده است.
وی اظهار کرد: از ابتدای اجرای طرح سامانه یکپارچه سیب تاکنون بیش از یک میلیون و 40 هزار خدمت بهداشتی به مردم شهرستان‌های گناباد و بجستان ارائه شده است.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی گناباد از عضویت پنج هزار نفر در طرح سفیران سلامت در گناباد و بجستان خبر داد و گفت: دو هزار و 750 نفر از این تعداد را دانش‌آموزان تشکیل می‌دهند.
دکتر عالمی افزود: در اجرای این طرح در هر خانواده یک نفر به عنوان رابط بهداشتی، توصیه‌ها و اطلاعات لازم را به سایر افراد خانواده ارائه می‌دهد.
وی با اشاره به شناسایی 2100 بیمار مبتلا به دیابت در شهرستان‌های گناباد و بجستان اظهار کرد: 6/7 درصد جمعیت بیش از 18 سال زیرپو شش در این مناطق دچار دیابت هستند که باید با رعایت ملاحظات غذایی برای کاهش این بیماری و تبعات آن گام برداشت.
وی گفت: از مجموع 6100 بیمار مبتلا به بیش‌فشاری خون در گناباد و بجستان، 2100 بیمار بعد از آغاز طرح تحول نظام سلامت شناسایی شده‌اند.